Tere tulemast!

KKK

Kuidas aeglase mahlapressiga jäätist valmistada?

Koori ja viiluta banaanid ning külmuta. Pressi külmunud banaan homogeniseerivat (aukudeta) sõela kasutades maitsvaks ja tervislikuks veganjäätiseks. NB! Enne pressimist lase viiludel toatemperatuuril 10 minutit seista! Otse sügavkülmast võetud banaan on liiga kõva ja võib sõela lõhkuda. Seda garantii ei kata.

 

Kuidas kõvade kividega/seemnetega viljadest mahla pressida?

Kõva kirsi-, ploomi- või aprikoosikivi võib sõela kahjustada. Seepärast tuleb kõvad puuviljakivid alati enne mahla pressimist eemaldada. Rusikareegliks on, et kui te suudate viljade seemneid närida ja see ei tee haiget, siis võite need probleemideta ka aeglasse mahlapressi panna. Õunte, tsitruseliste jms. seemned ei ole probleemiks. Meloni või papaia seemned aga oleks parem eelnevalt lusikaga välja võtta.

 

Kas marjadest ja viinamarjadest saab koos seemnetega mahla pressida?

Jah, saab küll, aga olge ettevaatlik. Mõningatel seemnetel on kergelt kibekas maitse ja sellega tuleks arvestada. Samuti võivad marjade ja viinamarjade jäägid sõela sisse koguneda. Jälgige, et jääkide väljastusava ei ummistuks. Kui see siiski juhtub, siis tühjendage sõel ja väljastusava jääkidest, enne kui mahlapressimisega jätkate. Üldjuhul saate 500 g kuni 1 kg marjadest vabalt mahla pressida, enne kui sõela puhastada tuleb. Ideaalne variant on muidugi seemneteta viinamarjad.

 

Kuidas kõvadest ja/või kiulistest köögiviljadest mahla pressida?

Porgandid ja peedid on väga kõvad. Kiulised köögiviljad, ürtide varred ja seller võivad ka väga sitked olla. Sellised köögiviljad tuleks enne mahlapressimist väikesteks tükkideks lõigata. Hea oleks pehmeid ja kõvu vilju vaheldumisi pressida, siis käib sõel paremini läbi. Andke Greenis mahlapressile aega, et materjal korralikult läbi töödelda, enne kui uue portsu lisate. Kui liiga kiiresti ja liiga palju kõvu vilju lisada, siis kulub seade liiga kiiresti ja võib kahjustada saada. Rusikareeglina kasutage selliseid tükke, mida te ka ise suhu paneksite.

 

Aeglase mahlapressi puhastamine:

Puhastage seadet alati kohe pärast kasutamist. Siis on see kõige lihtsam ja puuviljahapetel ei ole aega seadme plastikosadele mõju avaldada. Sõela puhastamiseks kasutage kaasasolevat harja. Kuna puu- ja juurviljad ei sisalda peaaegu üldse rasva, siis piisab puhastamiseks ka soojast veest. Kasutage vaid vähesel määral puhastusaineid ja käsna, siis säilivad ka plastikosad kauem. Suurpuhastusel võite kasutada ahjupuhastusvahendit, et eemaldada aja jooksul detailidele tekkiv pruunikas kiht, aga seda ei tohiks teha sagedamini kui üks kord iga kolme kuu tagant. Mahlapressi osi EI TOHI nõudepesumasinasse panna.

 

Kas soovitaksite mõnd retsepti?

Vaata meie retsepte siit.

 

Miks mahl vahutab?

See tuleneb teatud puu- ja juurviljade omadustest. Vahel aga on põhjuseks ebapiisav värskus. Sellised viljad nagu nisuvõrsed ja kapsas tekitavad rohkem vahtu kui kurk või melon. Pisut "seebikad" köögiviljad või mitte enam päris värsked viljad võivad samuti vahtu tekitada. Kuna vahu tekkimine on seotud pressitava materjaliga, siis ei saa seda täielikult välistada. Segage erinevad koostisained võimalikult kohe pärast pressimist kokku, siis on vahutamine väiksem.

 

Kuidas on kõige parem mahla säilitada?

Soovitame mahl kohe või vähemalt samal päeval ära juua, sest aja jooksul selle toiteväärtus väheneb. Kui tahate mahla kauem säilitada, siis hoidke seda servani täidetud ja korgiga suletud klaaspudelis, nii et üles jääb vähe õhku. Nii seisab mahl külmikus kuni 48 tundi värske. Teatud mahlad, näiteks õunamahl, lähevad aja jooksul pruuniks. Köögiviljamahlad püsivad kauem värsked ja kasutatavad. Sidruni lisamine teeb roheliste mahlade värvi tugevamaks, sest sidrun sisaldab C vitamiini, mis kaitseb taimede klorofülli ja takistab oksüdeerumist.

 

Miks press pressimise ajal seisma jääb?

See juhtub siis, kui lisate materjali liiga palju korraga, liiga kiiresti või liiga suurte tükkidena. Ei saa suurt paksu porgandit Greenis mahlapressi lükata ja eeldada, et seade sellega lihtsalt toime tuleks. Pange juur- ja puuviljad mahlapressi nii, nagu te neid ka endale suhu panete – tükkideks lõigatuna ja mitte liiga kiiresti. Andke mahlapressile aega kogu materjal läbi töödelda: kokku suruda, tühjaks pigistada ja välja suruda. Aitab ka see, kui pehmeid ja kõvu vilju vaheldumisi pressida.

 

Kuidas vältida jääkide väljastusava kiududega ummistumist?

Lehtede pikad tugevad kiud võivad väljavooluava ummistada. Lõigake niisugune kiuline materjal võimalikult lühikesteks tükkideks (u 2 cm). Tehke seda lõikelaua ja terava kööginoaga. Nii on neid ka lihtsam seadmesse panna, pressimistulemus on parem ja jääkide väljastusava ei lähe umbe (mida väiksemad tükid, seda parem). Pehme ja mittekiulise materjali puhul nagu melonid, õunad, kurgid jms. pole see tähtis. Kõvade ja kiuliste viljade puhul aga on väiksemaks lõikamisest kindlasti kasu. Teete seda ju ka siis, kui neid ise sööte.

 

Kas on mingit lihtsat viisi väljastusava puhastamiseks?

Puhastusharjade tagumine ots on kruvikeeraja moodi. Tõmmake trumli alaosalt väike kummipadi ära ja siis kasutage puhastusharja tagumist otsa, et kiulised jäägid väljastusavast eemaldada. Siin võib abiks olla ka hiina söömispulk. Kui olete kiulise materjali enne pressimist lühikeseks lõiganud, siis on ka kiudusid kergem väljastusavast kätte saada, sest lühikesed kiud ei jää nii hullusti kinni.